Skocz do zawartości

Meg58

Uczestnik
  • Posty

    120
  • Dołączył

  • Ostatnio

Aktyw

  • Punkty pozostałe
    135

Meg58's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

4

Reputacja

  1. dziękuję wszystkim za opinie - oczywiście pozwalają mi one dobrze się zastanowić
  2. tak trochę szukam domu z duszą - działek jest u nas dostatek- ( ale jak na razie nie stać mnie na postawienie nowego od podstaw). Dlatego szukam po prostu okazji. Chcemy sami stopniowo remontować taki dom. Pisząc na forum chciałam uzyskać informacje od osób które być może miały do czynienia z takimi domami lub też remontowały i są wstanie podzielić się informacjami oraz doświadczeniem. Rozmowa i zdanie oraz opinia innych zawsze pozwala lepiej ocenić sytuację człowiek nie działa wówczas impulsywnie i pod wpływem chwili. Dlatego bardzo dziękuję za wszystkie opinie i dyskusje.
  3. Znalazłam jeszcze jeden dom tym razem drewniany - i zastanawiam się nad tym domem . Wartość tego domu z działką 12a to ok 70 tyś zł. Tu również mocno się zastanawiam czy warto tyle zapłacić? czy nie wpakuję się w okropne wydatki na remont.
  4. i to jest trafne spostrzeżenie. Domek to dług.9,5m szerokość 6,4 m . Na zdjęciu wygląda z zewnątrz jako tako, w każdym razie wzbudził zainteresowanie, ale wewnątrz rozczarowanie i szok. Dziękuję za dyskusje
  5. byłam wewnątrz tego domu i przeżyłam szok. Ziemia nie jest warta 119 tys zł. Brak szamba(sławojka rozsypana ), brak wody ( jest tylko studnia) Domek wewnątrz to tylko wysokość 190m, walący się sufit , ruchoma wybrzuszona podłoga- domek raczej do rozebrania a nie do remontu. Budynki raczej wszystko do rozebrania. Działka w tej okolicy budowlana koszt rzędu od 38 tyś- do 50 tyś za 15a do 20arów
  6. Bardzo dziękuję Wszystkim za opinie pomogą Mi one podjąć decyzje dotyczącą zakupu tej działki. Działka nie ma bezpośredniego dostępu do jeziora . Jezioro jest jakieś 2 km ale nie wiem czy ma plażę. W wiosce jest jakiś staw ale czy można w nim się moczyć???? http://otodom.pl/dom-romany-68m2-2-pokoje-...id30903655.html
  7. Kanalizacja i woda z wodociągu przebiega podobno gdzieś na granicy działki tz jakieś 4 m od domu. Działka to 28ar i znajduje się w Romanach (w okolice Szczytno) woj. warmińsko - mazurskim
  8. budynek o powierzchni użytkowej 34 mkw. + poddasze nieużytkowe.zastanawiam się czy dom i stodoła warte są 119 tyś. Nie widziałam jeszcze wnętrza domu . Czy mógłby ktoś na podstawie tych zdjęć ocenić czy warto zainwestować w ten dom, czy da się z nim coś zrobić.
  9. Nie twierdzę że to co napisano wyżej jest niezgodne z prawem. Zwróciłam tylko uwagę na wątpliwości by dokładnie określić wiek drzewa. Nie na wszystkich glebach drzewa rosną tak samo i może się okazać iż to drzewo ma więcej niz 10 lat. Bezpieczniej w tym wypadku wystąpić do urzędu o zgodę na jego wycięcie ciekawa informacja na temat jak obliczyć wiek drzewa http://www.wymarzonyogrod.pl/ogrodnik/odpowiedz/9342
  10. Ja jednak zgłosiłabym to drzewo do wycięcia . Lepiej być w zgodzie z prawem bo kara jest ogromna za bezprawną wycinkę.
  11. ] watpię czy dostaniesz. Przepisy mówią co innego , a jak sąsiedzi będą chcieli się budować ?? Pomyśl o innym usytuowaniu domu. Może jakoś na przekatnej działki by zachować odległości od granicy
  12. Roślina którą widać na zdjęciach to tz. Nawłoć kanadyjska - Niemen o niej spiewał nazywając Mimizą. To bardzo ekspansywny chwast i trudny do wyplenienia, poniewarz rozmnaza sie poprzez kłącza jak i przez nasiona
  13. a jak było napisane w informacji o przetargu ? ja jak kupowałam z agencji rolnej ziemię to było napisane w informacji o przetargu iż na prośbę pisemną kupującego agencja wskaże punkty graniczne tz. wynajmie geodetę. W chwili obecnej w informacjach agencji nie ma juz takiej wzmianki jest natomiast iz wskazanie granic odbywa sie na koszt kupujacego. A jak było u ciebie ? Wydaje mi sie że nie ma takiego przepisu iż sprzedajacy powinien wskazać granice działek, jest to raczej umowa pomiedzy dwoma stronami. W moim przypadku wsazanie granic odbyło sie w ciagu trzydziestu dni od chwili podpisania aktu notarialnego. Wiem tylko że na naszym terenie wskazanie jednego punktu przez geodetę to koszt ok.350 zł
  14. Tak jak już pisłam wyżej. W lutym 2010 kupiłam ziemię 6,5 ha w innej gminie niż mieszkam. W swojej gminie załatwiłam dzierżawę na brakujące 0,5 ha do sredniej gospodarstwa obowiązujacego w gminie w której kupiłam ziemię . Nie są to też gminy sąsiednie. Wystąpiłam o warunki zabudowy dołączając tylko mapkę geodezyjną mojej ziemi , umowę dzierżawy, ksero mapki geodezyjnej z ręcznie naniesionym planem zagospodarowania tz. szambo, dom i dwa budynki gospodarcze oraz studnię . Nikt nie żądał odemnie poświadczeń zameldowania ani też czy mam wykształcenie rolnicze lub pracę potwierdzajacą iż jestem lub byłam rolnikiem. Mieszkam 50 km od miejsca gdzie kupiłam ziemię i nie jestem w tej gminie zameldowana . Do WZ chyba te dokumenty nie są potrzebne. Dopiero do pozwolenia na budowę będą potrzebne.( potwierdzenie iż się jest rolnikiem lub tez podobne) Jeśli jesteś zainteresowany moge przesłać Ci moje Wz wydane we wrześniu.
×
×
  • Utwórz nowe...