Skocz do zawartości

Ken i Ela

Uczestnik
  • Posty

    141
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ken i Ela's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Strop drewniany---dobrze wykonany, we wlasciwych parametrach technicznych z odpowiednia dla takich stropow izolacja termiczna i AKUSTYCZNA!!!!(bo wlasnie akustyka jest czesto wymieniana jako minus stropow drewnianych) w niczym nie bedzie ustepowal stropom wykonanym w innych technologiach. Poza tym dom mieszkalny to nie hala produkcyjna fabryki obrobki metalu i nie potrzebny jest strop ktory udzwignie ciezkie maszyny!!!. Mieszkam w domach szkieletowych ze stropem drewnianym---od wielu, wielu lat--a wiec pisze powyzsze z wlasnego doswiadczenia.
  2. Troszke wiadomosci. Wlasnie budowalismy tzw. "dobudowke"- addition do budynku ktory ma ponad 40 lat. "Stary" budynek-tak zgadza sie szkielet scian wykonany z 2x 4-belki(nie deski!!). A nowy i to juz od wielu lat tak buduja-- 2X6 belki. Ocieplenie ktore daja(6 inczy ale mozna wiecej tylko po co) jest kompletnie wystarczajace do utrzymania komfortowej temperatury w mieszkaniu- bez oproznienia portfela na rachunki za opal za jeden sezon. Teraz na zewnatrz dochodzi u nas -25C ale to nic -jest przeciez zima!!!. Ocieplenie od srodka welna, plus sciany g-k. Na zewnatrz budynek "otulony" membrana Tyvek i cedrowy-drewniany siding. Taki sam jak na starej czesci domu. Mieszkamy juz w tym miejscu 11 lat--i napewno jeszcze dlugo pomieszkamy. Tak, ta technologia jest bardzo dobrze dopracowana-i co najwazniejsze--sprawdza sie. Tutaj jest tez wiele ludzi ktorzy maja jeden albo najwyzej dwa domy w zyciu.Ten poglad o czestym przemieszczaniu sie troche naciagniety. Ok, biegne "zapalic" samochod-stoi na zewnatrz!!!-musze zabrac wnuczki ze szkoly. Pozdrawiam Ela.
  3. Witaj, Wiem o czym piszesz i potwierdzam. Mieszkam w USA przeszlo 30 lat i tez w domach konstrukcji drewnianej-szkieletowej. Ostatnie 10lat mieszkamy blisko Kanady--zimy wiec srogie i sniezne. A samochody w zimie tutaj?-nic sie nie dzieje-tak samo dobrze odpalaja jak w kazdej innej porze roku. Tak, masz racje tego sie nie da dogonic-przynajmniej za naszego zycia!!!
  4. Ken i Ela

    Jaka pralka?

    Moj wybor tez pada na pralki ladowane od gory.
  5. Stad ze mieszkam w USA od 30 lat i widzialam tego typu ogrodzenia nie raz i nie dwa. To co w Polsce jest nowoscia--tutaj jest od wielu lat juz sprawdzone i zakceptowane lub odrzucone. Innowacja i pomyslowosc--to sila tego kraju.
  6. Tak jak pisalam chyba z rok temu na ten temat: radzilam producenta-firme Euronord z Gdanska--ale sie nie posluchales. Zreszta juz nie raz drzwi produkowane z fiberglass (wlokno szklane), tej firmy byly opisywane i polecane na forum BD i Murator. Ta firma ma najlepsze drzwi z wlokna szklanego na polskim rynku-wyglad, wykonanie, itd. Jesli chodzi o fiberglass--to drzwi produkowane z niego w Polsce czy w innym kraju--beda mialy takie same wlasciwosci--to material praktycznie niezniszczalny i najlepszy w tej chwili do produkcji okien (futryn) i drzwi. Niech sie schowa stal, drewno, PVC, aluminium w porownaniu do fiberglass. Ale jesli chodzi o wykonanie calosci drzwi--to trafiles niestety na marnego wykonawce. Pociesze Cie--jesli wiesz cos na temat fiberglass-to wlasnie jedna z jego wielu zalet jest to--ze mozna go malowac, odnawiac itd, i to mozna zrobic samemu. Wcale nie musi byc wykonane fabrycznie. Potrzebna jest tylko specjalna farba--ale---nie wiem czy taka jest na polskim rynku. A wiec te niedomalowane drzwi mozesz pomalowac sam--na jaki kolor chcesz. Rozumiem Twoje rozczarowanie--tak, to producent tych drzwi powinien prace wykonac do konca. Jeszcze raz---radzilam Euronord---nie posluchales. Ja mam drzwi z fiberglass firmy Euronord w moim domu w Warszawie--ZERO zastrzezen. Mam drzwi z fiberglass w moim domu w USA--ZERO zastrzezen. Fibergalss-to fiberglass--jego wlasciwosci takie same wszedzie. Jesli bedziesz chcial porady co do pomalowania drzwi z fiberglass-to napisz. Pozdrawiam, Ela.
  7. Witam, dziekuje za odpowiedz. Ela.
  8. Ogrodzenia typu XCEL od dawna zanane i popularne na rynku amerykanskim. W Polsce skontaktowalam sie z przedstawicielem firmy--bardzo dobra i profesjonalna obsluga--informatywna, grzeczna i wyczerpujaca odpowiedz z podaniem przedstawiciela kolo Warszawy w Halinowie--a dokladniej Wielgolas Brzezinski. Bede napewno kupowac!!. Polecam to ogrodzenie. pozdowienia, Ela.
  9. Witam, Tak, te drzewa--a wlasciwie wysokie krzaki bo do takich sie zaliczaja, to SUMAK, po lacinie z rodziny RHUS. Sa takze rozne gatunki tej rodziny--niektore trujace, po lacinie ten gatunek to VERMIX-- wywolujace silne swedzenie skory. Czyli moze byc Sumak Vemix i Sumak zwykly. Jesli te ktore macie sa "normalne"-zwykle ogrodowe sumaki to w porzadku. Sa bardzo dekoracyjne a na dodatek sa jadalne--czyli ich owoce--ciemno bordowe kiscie malych jagod-na jesieni z ktorych robi sie sok. Trujacy sumak ma jasne kiscie jagod. Trzeba poczekac az beda mialy owoce--gdyz liscie obydwu gatunkow sa takie same w kolorze i wygladzie. Na pocieszenie trujacy sumak wystepuje bardzo, bardzo, bardzo rzadko w Polsce!!. Tu gdzie mieszkam w USA ,przewaznie rosnie w poludniowo-wschodniej czesci -czyli tam gdzie jest goraco i wilgotno. Mam zwykly sumak u mnie na farmie--bardzo dekoracyjny!!!. Jest tego pelno!!. Nawet trzeba uwazac bo dosc dobrze sie rozprzestrzenia!!!. Nie wiem niestety jak bedzie nazwa po polsku. Sluze innymi radami ogrodniczymi. Pozdrawiam, Ela.
  10. Ciesze sie ze taka dobra opinia o Budmat!!. Sledze ta firme i jej produkty juz od dwoch lat. Podobaja mi sie blachy trapezowe--swietne wykonanie i wzory, wlasnie taka bede kryc moj dom w Warszawie. pozdrowienia, Ela.
  11. Moze troche spozniona odpowiedz--ale mam nadzieje ze sie przyda. Styropian-- na zewnatrz i od wewnatrz. Welna- TYLKO jesli ocieplasz sciany od wewnatrz (musi byc postawiony stelarz) i jesli sciany nosne domu sa "podwojne" (tak jak w przypadku technologii szkieletowej), czyli z pustka powietrzna pomiedzy nimi. Pustka powietrzna jest wypelniana welna. Welna w zadnym wypadku nie moze byc wystawiona na dzialanie czynnikow atmosferycznych!!!! i dlatego nie powinna byc uzyta do ocieplania scian na zewnatrz. Nawet jesli bedzie zbudowany stelarz na scianach zewnetrznych i welna polozona pomiedzy framugami stelarzu, nie mozna w 100%, zapewnic ze czynniki atmosferyczne--czyli deszcz i snieg--czyli wilgoc nie "dobiora sie" do welny. Pytanie moze nie co jest lepsze--ale co i gdzie powinno byc zastosowane, poniewaz obydwa materialy maja swoje odpowiednie przeznaczenie i zastosowanie. Na tyle domow ktore widzialam w trakcie budowy--nigdy nie widzialam welny stosowanej jako izolacja zewnetrzna. Pozdrawiam, Ela.
  12. Nie trzeba byc obywatelem USA azby kupic tutaj dom. Kazdy, nawet jesli mieszka na przyslowiowym ksiezycu, i ma wystarczajace srodki finansowe moze kupic tutaj dom. Banki w dalszym ciagu daja chetnie kredyty, tylko sprawdzenie zdolnosci splacania kredytu jest bardziej realne--czyli nie dostanie kredytu ten kto sie "rzuca z motyka na slonce". Pozdrawiam, Ela.
  13. Witam. Jesli to te z fiberglassu to gratuluje!!. Napewno bedziesz zadowolony z tych drzwi, bo material z jakiego sa zbudowane to w tej chwili najlepszy material na drzwi i okna (framugi). Bardzo cieply, lekki a przy tym bardzo, bardzo mocny i nie wymagajacy zadnej konserwacji a przy tym bardzo ekologiczny. Mam nadzieje ze montaz ich bedzie bezbledny!!! A moze "wrzuc" ich zdjecie-z checia zobacze jak sie prezentuja. Ja jestem bardzo zadowolona z moich drzwi wejsciowych z fiberglass-zarowno tych amerykanskich jak i polskich z firmy Euronord. Pozdrawiam, Ela.
  14. Witam. Aha, widze ze ten temat powraca jak bumerang!! Wlokno szklane-czyli fiberglass--drzwi i okna wykonane z tego materialu sa oczywiscie jak najbardziej godne zakupu!!!!. W tej chwili bez porownania--najlepszy material z ktorego wykonuje sie stolarke okienna i drzwiowa. Pisalam juz na ten temat kilka razy na forum BD chyba z rok temu. Mam takie drzwi i okna juz od dwoch lat w moim domu w USA. Fiberglass jest od wielu lat stosowany do produkcji okien i drzwi SZCZEGOLNIE!!!! WEJSCIOWYCH-ZEWNETRZNYCH!!. Doskonale parametry a takze bardzo ekologiczny--fiberglass do produkcji okien i drzwi jest wykonany z piasku--tak jak szklo--tylko oczywiscie technologia i procedura sa inne. Moze dwa lata temu, znalazlam na polskich stronach internetowych firme, ktora wykonuje drzwi wejsciowe-zewnetrzne z fiberglass. Jest to EURONORD z Gdanska. Polecam. Maja swoja strone www. gdzie dobrze opisane sa wlasciwosci fiberglass z ktorego produkuja drzwi. Jesli chcesz dowiedziec sie wiecej i obejrzec inne strony www. innych producentow, moge podac--ale sa w jez. angielskim. Euronord jest na polskim rynku juz od paru lat, maja bardzo dobre doswiadczenie. Wzory i wykonanie bez porownania ladniejsze od Pol-Skone!!!Nie wiem dokladnie jak teraz w zimie jest z terminami wykonania. Maja dystrybutorow w calej POlsce. Napisz e-mail i zadzwon do nich i dowiedz sie wszystkiego. Kupilam takie drzwi do mojego domu w Warszawie. Mozna zamawiac z doswietlami (boczne czesci) i naswietlami (gorne czesci), z witrazami i bez. Ja zamowilam drzwi z naswietlem. Drzwi i naswietle maja witraze, ale witraze jako takie zamowilam gdzie indziej-prywatnie-w Rzeszowie--w bardzo dobrej pracowni ktora wykonuje witraze. A wiec sumujac--fiberglass jest jak najbardziej najlepszym w tej chwili materialem na drzwi!!!Hm- moze w niedalekiej przyszlosci bedzie jeszcze cos lepszego!!! Ale w miedzyczasie--do odwaznych swiat nalezy!!! Bez obawy zamawiaj i kup te drzwi zeby chalupka nie zmarzla!!!. Pozdrawiam. Ela.
×
×
  • Utwórz nowe...