Skocz do zawartości

Jaki pustak ceramiczny i wełna do ściany 3-warstwowej??


Recommended Posts

Witam
tak jak w temacie, jaki będzie najlepszy (stosunek jakości do ceny) pustak ceramiczny do ściany 3 warstwowej (cegła/wełna/cegła) ??

Rozmawiałem z murarzem i polecił mi Kozłowice o wymiarach 375/250/238 i żeby była na wpust i pióro (domyślam się że każda cegła tak ma) na ścianę wewnętrzną oraz Kozłowice o wymiarach 220x120x250 na ścianę zewnętrzną.

Co do ocieplenia to jeszcze nic nie wybrałem ma być wełna o grubości 10 - też liczę tu na waszą pomoc :icon_smile:

Dom będzie 2-kondygnacyjny.

Proszę o wasze opinie

Link do komentarza
Cytat

a klamka zapadła, że 3W?
jeżeli tak, to jaki masz szeroki fundament i grubą ścianę fundamentową?



Tak ściana docelowo będzie 3 warstwowa, projekt juz mamy zatwierdzony,fundament wylany w zeszłym roku.
Ściana będzie grubości 48 cm (24/12/12), ława fundamentowa 70
Link do komentarza
izolacji to jak najwięcej (pssst, to taka tajemnica poliszynela)
ale więcej jak te 12 centów izolacji nie upchniesz
więc proponowałbym na ścianę 24 i 12 wybrać materiał najcieplejszy z możliwych, ergo - o jak najniższej lambdzie na który cię stać, a co to za firma będzie, to już nie ma większego znaczenia

jednak chyba lepiej by było zamienić to na 2W, więcej izolacji wciśniesz i deczko tańszej, czyli styro

aha i podaj namiary na projekt
Link do komentarza
barbossa ma rację - 12cm izolacji dzisiaj to zdecydowanie za mało...
łatwo możesz sobie policzyć współczynnik U dla ściany 2W i 3W dla porówniania....
np. taki kalkulator http://www.cekol.pl/swiat_profesjonalisty/...ci_izolacji.htm
dla cegły 24+12cm wełny i cegły 12 masz U=0,27 (norma wymaga U<0,3)
dla cegły 24+15cm wełny+ cegła 12 masz U=0,23
dla cegły 24+20cm wełny masz U=0,18
Link do komentarza
Nad szerokością ocieplenia jeszcze się zastanowie ale powiedzcie mi jakiej firmy wełnę mam brać co by niepotrzebnie nie przepłacać

no i ciągle czekam na jakieś propozycje i rady co do cegły czy pozostać przy Kozłowicach czy np tańszy Jopek przy takiej ścianie w zupełności starczy
Link do komentarza
Cytat

barbossa ma rację - 12cm izolacji dzisiaj to zdecydowanie za mało...
łatwo możesz sobie policzyć współczynnik U dla ściany 2W i 3W dla porówniania....
np. taki kalkulator http://www.cekol.pl/swiat_profesjonalisty/...ci_izolacji.htm
dla cegły 24+12cm wełny i cegły 12 masz U=0,27 (norma wymaga U<0,3)
dla cegły 24+15cm wełny+ cegła 12 masz U=0,23
dla cegły 24+20cm wełny masz U=0,18


Policzyć, czy mydlić oczy?
Proszę się zapoznać z założeniami do w/w "wzorów"
-ciepło idzie prostopadle do przegrody
-wilgotność nie ma wpływu na opór cieplny...
Takie liczenie to się nadaje...
Link do komentarza
Dobra temat ocieplenia mam już przerobiony,

Pozostała jeszcze cegła dokładiej do wyjaśnienia, a mianowicie:
jakich producentów brać cegły a jakich nie?
np. Mam w ofercie Kozłowice 240x357 za 58 zł/m2, ale czy nie wystarczy mi np Jopek o podobnych wymiarach za 52zł/m2, a może jakiś wineberger albo Porotern.
Pytam bo zgodnie z zasadą jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...