Skocz do zawartości

GraM

Uczestnik
  • Posty

    42
  • Dołączył

  • Ostatnio

GraM's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Takie kotły kupuje się do wielkich rezydencji, Tobie potrzebny jest kociołek modulujący minimalnie, np od 2 kW
  2. Szkoda, że nie zaczęłaś od próbek na nieprzyklejonych kilku płytkach. Temu glazurnikowi to należy teraz wręczyć gąbkę i PRZEZ NIEGO ZAKUPIONE PREPARATY I niech sobie zdziera-zasłużył sobie za taką poradę. A zapłatę, jak skończy pracę albo skuje i zakupi sam wszystko i zrobi ponownie! To on ma znać swoją profesję a nie inwestor. Maluj te luźne płytki i próbuj, ja malowałam Delfinem fugi w kuchni nad szafkami i trochę pociekło po szkliwionych płytkach-ścierałam ostrą szmatką z włókniny, ale taką bez kruszywa. Wygląda jak szmatka, ale ma jakby poplątane włókienka z cieniutkiej niteczki/żyłeczki. Kupiłam dawno takie i mam je do sprzątania, ale nigdzie ich już nie widzę w sprzedaży. Mają czerwony kolor i kilka mm grubości. Powodzenia.
  3. GraM

    Odnowienie mebli ze skóry

    No i jakie efekty renowacji??
  4. Zdarzyło mi się kilka razy, że wydeptałam taką jakość i cenę materiału- że ekipa była zaskoczona wysoką jakością przy bardzo ciekawej cenie, jakości i czasie transportu , rozładunkiem na kilka "kupek" aby chłopaki nie dźwigali i mieli podane pod nos
  5. No to dodam grzybek do tego bigosu Mam ogromne trzy kominy: dwa z przewodami wentylacyjnymi, a jeden grzewczo- wentylacyjny. Wychodzą one z dwu kondygnacji i idą jeszcze przez nieogrzewany strych, potem przez deskowanie, nad dom. Na strychu, tuż przed deskowaniem z cegły czerwonej pełnej zamieniają się w cegłę klinkierową dziurawkę. Gdzie, jak, czym to ocieplać? Pozdrawiam
  6. A ja jestem zachwycona czasem budowy, od wieeeeluuuuuu lat nie spędziłam tyle czasu na działce, na słoneczku!! Wałkoniłam się za wsze czasy, siedziałam sobie na cegiełce przy szefie ekipy i ciągle coś ustalaliśmy a potem wieczorem siedziałam przed kompem pisząc emaile z ustalonymi zamówieniami. A najważniejsze- daleko od lodówki, z mineralką zamiast obiadku, schudłam bezboleśnie 6 kilo !!!!!!!!!
  7. Bardzo przepraszam, nie zaglądałam na forum bo nic na budowie jeszcze nie robimy w tym roku. Dom jest na pn-wsch /od Makro przy Radzymińskiej/. Ekipa z okolic Siedlec, ale wynajmują dom w Wołominie i budują w jego okolicach.
  8. 1/ Właśnie, jak obniżyć temperaturę w pokojach z oknami na południe i zachód będąc tuż przed poszukiwaniem nowych okien? Czy są jakieś lustrzane natryski na szybach aby mniej piekła było w domu? 2/ Czy są folie do naklejenia na szyby w starej kawalerce, okna drewniane, od zachodu? To okna dwuszybowe, nakleja toto się na zewnątrz okna czy też po stronie mieszkania ale srebrem do zewnątrz? Teraz są aluminiowe srebrne żaluzje. Czy to coś zmieni w porównaniu do zaciągniętych żaluzji?
  9. GraM

    Odnowienie mebli ze skóry

    Może poszukaj na motoryzacji, tam też są fotele skórzane i ta opcja potrafi nieco kieszeń przetrzepać-może salony samochodowe coś poradziłyby? Ja mam zestaw mebli, ale ma chyba ze 20 lat i też w kilku miejscach zaczyna wyłazić "łysinka". Chętnie coś przeczytam, jak zwęszysz dobre kosmetyki, które nie zostawią plam na odzieży.
  10. Przyszły takie czasy, że dawne kilusetletnie umowy honorowane przez pokolenia przestają mieć wartość. Liczy się pomiar, a on zależy od ludzi. Mieszkam w bloku, który został oddany do użytkowania w 2006r, przeszedł prawie 30 punktów aby otrzymać pozwolenie na użytkowanie. Natychmiast wylazło, że część budynku stoi na CUDZYM GRUNCIE, BO NIE MOŻNA BYŁO OTRZYMAĆ AKTÓW NOTARIALNYCH. Do dnia dzisiejszego nikogo to nie obchodzi, banda otrzymała od mieszkańców potworne miliardy, a sprawę tak zatuszowali aby wszyscy wsadzili w wykończenie mieszkań następne pieniądze i trzymają nas za pysk POnad 6lat!!! Możecie mi tu pisać o państwie prawa- zaryczę ze śmiechu, to jedna banda POczynając od szczytu PO najniższe warstwy urzędniczego bezprawia...
  11. Tak sobie pierwotnie planowałam, ale powyższe Wasze uwagi zakłociły mi te wersję pomysłu. Jak pisałam, pomysł powstał już po wybudowaniu kominów i klitka nie ma swego kanału wentylacyjnego. Jest za dalego od komina i chyba będzie trzeba wyjść ocieplaną giętą rurą przez sufit na strych albo wbić się do kanału jakiegoś wentylacyjnego. W najgorszej wersji będzie z tego pomieszczenia garderoba... pozdrawiam cieplutko
  12. Dziękuję bardzo. Napisałam z ich strony do PREFA. Przysłali piękne zestawy próbek różnych blach, ale płaskich i jakby "stukanych", bardzo dokładne z wymiarami katalogi ich produktów, informacje opakowane wszystko w segregator. Przejrzę sobie na spokojnie w weekend Pozdrawiam
  13. W pokoju są dwa okna, ale w tej klitce 3mx 1,6 nic nie ma tylko dziura na poddasze zatkana jeszcze styrodurem. Dom jest w SSO.
  14. No to ja się pożywię przy tym wątku... My wpadliśmy na pomysł zrobienia dodatkowej łazienki /przy pokoju/ tuż przed zalaniem stropu nad piętrem. Chłopaki z ekipy powkładali grube wałki ze styroduru w zalewany strop aby potem go nie przekuwać i teraz stoimy przed dylematem, jak tym pomysłem się nie udławić! W odległości ok 1metra jest komin wentylacyjny z przewodami, ale to małe pomieszczenie nie ma tam swego kanału.
×
×
  • Utwórz nowe...