Skocz do zawartości

Gdzie zrobić wentylację grawitacyjną?


Recommended Posts

Witam,
chcę zrobić w domu wentylację grawitacyjną. W projekcie mam wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła - więc nie ma przewodów wentylacyjnych (kominów). Stąd moje pytanie: jak dobrze taką wentylację zrobić? Czy trzeba ciągnąć pion od podłogi, czy pierwszy pustak wentylacyjny może być u góry pomieszczenia? Jak zrobić, żeby nad dachem nie było komina tylko taka "nasadka"?
Przepraszam jeśli te pytania są głupie ale kompletnie się na tym nie znam.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
chcę zrobić w domu wentylację grawitacyjną. W projekcie mam wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła - więc nie ma przewodów wentylacyjnych (kominów). Stąd moje pytanie: jak dobrze taką wentylację zrobić? Czy trzeba ciągnąć pion od podłogi, czy pierwszy pustak wentylacyjny może być u góry pomieszczenia? Jak zrobić, żeby nad dachem nie było komina tylko taka "nasadka"?
Przepraszam jeśli te pytania są głupie ale kompletnie się na tym nie znam.


Dlaczego chcesz pogorszyć projekt?
Link do komentarza
Jest kilka powodów:
- buduję się w okolicy gdzie nie ma doświadczonych ekip robiących wentylacje mechaniczne,
- wycena wentylacji mechanicznej jaką dostałam - zniechęciła mnie do niej
- dom będzie ogrzewany paliwem stałym (węgiel, drewno) więc nie sądzę, że taki system kiedykolwiek się "zwróci",
- nie znam nikogo kto miałby wentylację mechaniczną i przekonał mnie do niej, moi znajomi nie słyszeli nawet, że jest coś takiego...
Link do komentarza
Cytat

Jest kilka powodów:
- buduję się w okolicy gdzie nie ma doświadczonych ekip robiących wentylacje mechaniczne,
- wycena wentylacji mechanicznej jaką dostałam - zniechęciła mnie do niej
- dom będzie ogrzewany paliwem stałym (węgiel, drewno) więc nie sądzę, że taki system kiedykolwiek się "zwróci",
- nie znam nikogo kto miałby wentylację mechaniczną i przekonał mnie do niej, moi znajomi nie słyszeli nawet, że jest coś takiego...


Wentylacja w nowo budowanym domu dodatkowo izolowanym styropianem to absolutna koniecznośc aby mozna bylo normalnie żyć ,i pozostają dwie kwestie czy chcesz miec instalacje na lata z rur spiro czy tez taką na szybko z kanałów elastycznych z jakimstam rekuperatorem o podobnej wytrzymałosci
a wdzisiejszych czsach robic wentylacje grawitacyjną to tak samo jakby zamiast kupowac samochód za 10000 to kupić czołg za 2000zł po cenie złomowej
paliwo do niego przez dwa lata bedzie wiecej kosztowało niż ...
mysle że jasno sie wyraziłem ,tym bardziej że projekt juz masz to zamotój instalacje a urzadzenie najwyżej pózniej jak bedzie troche kasy
Link do komentarza
Gość arturo72
Nie bawiłbym się w grawitację,tym bardziej,że masz projekt to już koszty odchodzą.
Taniej Cię wyniesie WM z rekuperatorem niż grawitacyjna.Z firmami lub ekipami nie powinno być problemu,nie sądze,że mieszkasz na końcu świata icon_smile.gif
Polecam przeczytać wątek...za 5tys.zł można mieć WM z rekuperatorem(mały domek)...:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?s=&a...st&p=104998
Link do komentarza
Cytat

Nie bawiłbym się w grawitację,tym bardziej,że masz projekt to już koszty odchodzą.
Taniej Cię wyniesie WM z rekuperatorem niż grawitacyjna.Z firmami lub ekipami nie powinno być problemu,nie sądze,że mieszkasz na końcu świata icon_smile.gif
Polecam przeczytać wątek...za 5tys.zł można mieć WM z rekuperatorem(mały domek)...:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?s=&a...st&p=104998


Ja nie polecam wykonawco za 5 tys
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ja nie polecam wykonawco za 5 tys


Czemu nie polecasz chłonięcia wiedzy i przeczytania tego wątku cwaniaczku ?
Rekuperator-1300zł:
http://www.technika.grzewcza.com.pl/29,139...tylacyjna_.html
Czyżby robocizna i materiały dla pow.118m.kw(taką będę miał) drożej wyniosą niż 3700zł ?? Nie sądze,no chyba,że ktoś znajdzie jelenia icon_wink.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam,
chcę zrobić w domu wentylację grawitacyjną. W projekcie mam wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła - więc nie ma przewodów wentylacyjnych (kominów). Stąd moje pytanie: jak dobrze taką wentylację zrobić? Czy trzeba ciągnąć pion od podłogi, czy pierwszy pustak wentylacyjny może być u góry pomieszczenia? Jak zrobić, żeby nad dachem nie było komina tylko taka "nasadka"?
Przepraszam jeśli te pytania są głupie ale kompletnie się na tym nie znam.




Wentylacja grawitacyjna to powrót do średniowiecza a ta "nasadka " czyli kominek wentylacyjny w dachu to tylko i wyłącznie do wentylowania kanalizacji się nadaje a użycie tego kominka do wentylacji w mieszkaniu to najgorszy z możliwych pomysłów .

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zwróci Ci się ,ona zarobi na siebie ,daj jej szansę. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Czemu nie polecasz chłonięcia wiedzy i przeczytania tego wątku cwaniaczku ?
Rekuperator-1300zł:
http://www.technika.grzewcza.com.pl/29,139...tylacyjna_.html
Czyżby robocizna i materiały dla pow.118m.kw(taką będę miał) drożej wyniosą niż 3700zł ?? Nie sądze,no chyba,że ktoś znajdzie jelenia icon_wink.gif


Prosze bardzo rub jak chcesz. Tylko prosze bez epitetów typu "cwaniaczku" bo to świadczy tylko o Tobie.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Prosze bardzo rub jak chcesz. Tylko prosze bez epitetów typu "cwaniaczku" bo to świadczy tylko o Tobie.


Robię(bo rób) jak uważam,i wiem,że jest to dla mnie dobre a z epitetami to Ty wyskoczyłeś i to świadczy o Tobie. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...