Skocz do zawartości

Fundamenty - konstrukcja szkieletowa


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem na etapie fundamentów, dom w konstrukcji szkieletowej (z ta różnicą, że konstrukcja wykonana będzie z drewna 16x16). Pojechałem na urlop i po powrocie miałem już wylane ławy fundamentowe. Sporo czytałem na ten temat, rozmawiałem z wykonawcą i kierownikiem budowy ale ... wątpliwości pozostały. Stąd moja prośba o opinię czy wszystko jest ok.

Opis sytuacji: gleba gliniasta, nachylenie terenu (ok. 1 m na długości 10 m), dom 10x13,5, parterowy z poddaszem użytkowym.

Wykopany koparką wykop pod ławy, wyżej 1,2 m niżej 0,8 m. Zbrojenie, wylany beton na równo z gruntem. W czterech miejscach wyciągniete druty zbrojeniowe. Tu moja wątpliwość: czy w tym przypadku nie powinno się zastosować metody schodkowej i zastosować gęściej drut zbrojeniowy?? Przecież boczne ściany fundamentu będą skośne tak jak grunt!Znajomi straszą mnie, że fundament mi kiedyś "zjedzie" po ławach.

Następnie szalunek do poziomu podłogi, tym razem na odwrót wyżej na 0,5 m niżej na 1,2 m (wymiary podaję przybliżone). I beton. Wyższa część ścian fundamentowych zostanie obsypana ziemią.


Co o tym myślicie?
Link do komentarza
Jeżeli na pierwszych zdjęciach miałeś łąwy to jak głęboko są posadowione?
Czy ławy też są wylewane na skośnym gruncie, czy wykopy były głębsze tam gdzie jest wyżej i dno było poziome?
Powiem krótko - mi się nie podoba. Pocieszeniem jest to, że dom będziesz miał lekki bo szkieletowy...
Jak będziesz miał robioną podłogę? Na legarach, czy na wylewce? Jeżeli na wylewce to zadbaj o to aby chociaż ona była poziomo...

No ale okolica bardzo ładna icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...