Skocz do zawartości

Franz de

Uczestnik
  • Posty

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

Franz de's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. Franz de

    Pellet

    Pewnie węgiel jak i żwir/kamyk wolą sprzedawać mokry bo wagę zwiększa. Na 100% tak się robi ze żwirkami i grysami oczywiście jak można.
  2. Franz de

    Pellet

    Trochę optymizmu Panowie
  3. Olać go , i tak do jakiego składu pojedziesz tam ci wcisną co mają i powiedzą że za rogiem mają shit. Każdy niech kapucyną lepiej ruszy zanim coś kupi. W każdym sklepie inna bajka, najlepiej kupować u takich z towarem od kilku dostawców może uczciwiej doradzą.
  4. Franz de

    Pellet

    Dziś obniżą o 10 % a za rok pokłócą się z ruskimi i podejdzie o 20%.
  5. Franz de

    Pellet

    Pisałem do Pana Wysockiego który ma na imię Andrzej ale również dziękuję za odpowiedź. Mam dylemat pompa czy piec na pellet. Pompa wygoda , piec na pellet cena. Gdyby pompa miała się zwrócić nie było by tematu a tak mam do myślenia i muszę się powoli uwijać. Pozdrawiam.
  6. Franz de

    Pellet

    Panie Andrzeju , jak wychodzi grzanie na pellecie w porównaniu do groszku kupując go latem w najlepszej cenie. Proszę o uczciwą opinię , pozdrawiam.
  7. Z wszystkich tematów na forum właśnie tu jest średnio 5 razy więcej czytających temat. A temat jest niesamowity a mianowicie "wybudowanie domu za 200 tysięcy złotych". Proszę wybaczyć mi ale to trochę smutne, czy polakom nie należy się również trochę normalności.
  8. Dzięki za opinie. Stoję przed wyborem tych dwóch firm z tym że każdy poleca co sprzedaje i ciężko o obiektywną opinię u takich osób. Co innego jak mają kilka propozycji to już szczerzej doradzą.
  9. Macie jakieś opinie o oknach drewnianych Włoszczowa? Większość ludzi doradza jakość okna Salamandry - plastiki, a zastanawiam się jeszcze nad oknami z drewna i natchnąłem się właśnie na Włoszczową .
  10. To samo przeszło mi przez myśl po telefonie do ochrony środowiska jak usłyszałem że zwrot będzie tylko na zasadzie kredytu i zwrotu sumy kredytu tzn. do 30tysi na energooszczędny i do 50tysi na pasywny z tym że najlepsze jest w tym że nie z każdego banku można mieć kredyt i będzie wiadomo pod koniec roku z kim się dogadają. Normalnie ręce opadają słysząc te jaja. Ja np. jak mam w wbk a wbk nie będzie miało umowy z tymi od ochrony środowiska to zwrotu nie dostanę chyba że np. dobiorę dodatkowo kwotę wyższą od wysokości zwrotu we wskazanych bankach. A pompa jak piszesz, jak się nie zepsuje to się zwróci za kilkanaście lat przy braku dodatkowych kosztów.
  11. Ciekawe rzeczy tu wypisujcie , przeglądając i czytając niektóre wypowiedzi na forum można czasami wyjść z założenia że wybór urządzenia zrobić lepiej metodą chybił trafił jak z tych porad.
  12. Od 2013 roku wchodzą nowe dopłaty do domów energooszczędnych i pasywnych. Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi na co położyć nacisk żeby się na te dopłaty załapać. Co faktycznie znacznie obniża zapotrzebowanie na energię (kwh)? Pozdrawiam.
  13. Czy Pan "Niezadowolony" również jak kupi samochód u nie do końca zdolnego do współpracy dilera również marginalizuje i mówi że samochody są do bani i już więcej samochodu nie kupi ? Czy po prostu zainteresuje się i poszuka czegoś pewniejszego. Są ludzie bardzo zadowoleni z odkurzacza centralnego i są w mniejszości nie zadowoleni z odkurzania centralnego. To tylko i wyłącznie inwestor (kupujący) zdecyduje czy będzie zadowolony czy nie , logika.
  14. Tu masz rację , przy samej instalacji można popełnić błędy. Poprawnie ułożyć instalację niby nie jest trudno z tym że duże znaczenie ma sposób jej ułożenia , nawet na niektórych zdjęciach opublikowanych w necie które można obejrzeć są błędy, głównie takie że niepotrzebnie tracone są metry instalacyjne przez co źle mogą być dobierane są jednostki.
  15. Jak kupisz bubel to zobaczysz. Pamiętaj żeby kupić i być zadowolony patrz na moc silnika , jaki on jest czy zwykły czy by pass ile stopni turbina i jaki filtr. Jak kupisz jakiś z silnikiem do 1600 przepływowym stopnień to nie do końca będziesz musiał być zadowolony a i filtr jest ważny, przy niektórych typach filtrów nawet przy nieznacznym zapełnieniu zbiornika odkurzacz traci dużo mocy. Sam porównaj najlepiej bo nieraz bzdury piszą i nierealne parametry podają to od ciebie zależy czy będziesz zadowolony czy nie, a i pytaj o części ile kosztują bo podobny silnik w firmie x może być 100% droższy jak w firmie y. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...