Skocz do zawartości

Czy To Dobra Cena


Recommended Posts

Witam,
Będę budował domek z poddaszem użytkowym, o pow. 126 m2 + 25 m2 garaż w okolicach Warszawy.
Wykonawca za SSO życzy sobie 40 tys. W tym wykona konstrukcję budynku, izolację i ocieplenie fundamentu, podłogę na gruncie, wszystkie ściany i konstrukcję więźby dachowej.

Czy waszym zdaniem jest to dobra cena?
Będę wdzięczny za opinie!
Dzięki!
Link do komentarza
Zależy co w tym jest dokładnie - tzn co jest w umowie.
Zaczynamy od poczatku:
ława wylewana w grunt czy w szalunku, kto robi szalunek (gotowy?). Kto kopie, kto płaci kopakę?
chudziak po ławą?
Izolacja pozioma na ławie z czego
fundament lany czy bloczki. Malowanie z zewnątrz i wewnątrz? Ile razy (min 2) izolacja pozioma z czego
piach ubijany mechanicznie
kto zadba o wyprowadzenia pod chudziakiem (rury co/cw)
chudziak z pompy czy betoniarki
są w tym ściany dzialowe nienośne?
taras?
konin murowany czy systemowy?
to tyle na szybko Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
W umowie jest napisane po prostu: wykonanie budynku wg projektu.
Ława wylewana w grunt,
Ja płacę za ciężki sprzęt,
Izolacja pozioma z papy lub folii,
Fundament murowany z bloczków betonowych,
Malowany dwa razy od wewn. i zewn. , Styrodur tylko z zewn.,
Kruszywo na podbudowę ubijane mechanicznie,
Rury pod chudziakiem to moja sprawa,
Dostawy materiałów i rozładunek ja załatwiam,
Geodeta po mojej stronie,
strop monolityczny żelbetowy,
Zasypanie fundamentów urobkiem z wykopu - wykonawca,
komin systemowy,
bez tarasu,
ze ścianami działowymi,
Edytowano przez namore (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

jak na okolice Warszawy - nie jest najgorzej , znaczy cena nie jest z kosmosu wzięta ...
jesli ekipa jest sprawdzona , jeśli dobra , jeśli oglądałeś jakąś realizację i rozmawiałeś z inwestorami co najmniej dwoma i wszystko było ok - bierz , nie zastanawiaj się...



Zależy jak z ich fachowością ale to raczej nie jest wysoka cena. Znajdzie się taniej (jak się poszuka) i drożej też napewno. Ot taka średnia półka chyba.

Co do okolic Warszawy to ma to czasem niewielkie znaczenie bo ekipy potrafią dojeżdżać czasem dość daleko.

Link do komentarza
Cytat

Zależy jak z ich fachowością



dokładnie .... i tym powinien kierować się inwestor przede wszystkim .... sprawdzić wykonawcę gdzie się da : w internecie , poprosić o namiary na jakieś realizacje , kontakt do inwestorów u których budował.... nie wierzyć "na słowo"....
i przypominam .... jeśli wykonawca przy podpisaniu umowy zażąda zaliczki - niech to będzie zaliczka symboliczna - góra 1.000- 2.000zł - zabezpieczająca interesy obu stron .... a nie 30 czy 50% kosztów robocizny ....
bronić się rękoma i nogami przed wykonawcą który jeszcze nie wbił łopaty a już woła o duże kwoty rzędu 5.000zł, 10.000zł i więcej ....




Cytat

Co do okolic Warszawy to ma to czasem niewielkie znaczenie bo ekipy potrafią dojeżdżać czasem dość daleko.



ale wtedy rosną także koszty wykonawcze .... kwaterunku , wyżywienia ekipy itp.... więc automatycznie i rośnie cena usługi ....
Link do komentarza
Cytat

ale wtedy rosną także koszty wykonawcze .... kwaterunku , wyżywienia ekipy itp.... więc automatycznie i rośnie cena usługi ....



Niekoniecznie. Ja płaciłem pod Wawą (powiat warszawski zachodni) porównywalną stawkę (nieco mniejszą), ekipa z Podkarpacia, nie interesowało mnie ich zakwaterowanie, wyżywienie, narzędzia i radzę nie wchodzić w tego typu układy.
Link do komentarza
Witam wszystkich budujących ja zaczynam budowę domu LK488 kubatura domu 467 m,dom prosty(dach dwuspadowy 216 m, z jedna lukarnia i jednym balkonem)Firma budowlana wyceniła mi za stan surowy zamknięty z oknami i drzwiami do domu i garażu z dachówką ceramiczną na kwotę 200 tys.Myślimy ,ze to dobra cena jak za wszystko.Ale mamy problem bo już za I ratę zażyczyli sobie 21 tys.(wykop robót ziemnych i fudamentów 3 dni pracy)i za następne 3 dni 19 tys. za ściany fund.z bloczków ułożenie rur sanitarnych i zalanie płyty fundam(chudzik)Chyba trochę za dużo icon_sad.gif Proszę o podpowiedzi
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich budujących ja zaczynam budowę domu LK488 kubatura domu 467 m,dom prosty(dach dwuspadowy 216 m, z jedna lukarnia i jednym balkonem)Firma budowlana wyceniła mi za stan surowy zamknięty z oknami i drzwiami do domu i garażu z dachówką ceramiczną na kwotę 200 tys.Myślimy ,ze to dobra cena jak za wszystko.Ale mamy problem bo już za I ratę zażyczyli sobie 21 tys.(wykop robót ziemnych i fudamentów 3 dni pracy)i za następne 3 dni 19 tys. za ściany fund.z bloczków ułożenie rur sanitarnych i zalanie płyty fundam(chudzik)Chyba trochę za dużo icon_sad.gif Proszę o podpowiedzi



Poproś ich aby rozpisali Ci już teraz za jakie etapy jakie kwoty z tych 200 tys. Wtedy będzie jasność czy nie biorą za dużo za poszczególne etapy.

Jeśli to oni odpowiadają za materiały itp to nie są to duże kwoty ale ja i tak jestem zwolennikiem płacenia po robocie (lecz nie zawsze się tak da)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...