Skocz do zawartości

Bobiczka dom - autostradą rozjechany - komentarze


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Mało, że śledzić będę to będę tu odsyłał znajomych co budować się zechcą...


Rok temu myślałem, że jeszcze w 2012 się przeprowadzę a tu sruuuuu rzeczywistość biurokratyczna - Ty to przeszedłeś a oni Ci tak od ręki.... No słów brak.


icon_biggrin.gif Tu chodzi o coś innego niż tylko budowa domu.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Bo Oni myślą i robią tak jak za komuny ,kasę zgarnąć i w długą a tu ni hu hu.Bobiczek napieraj ich aby czuli Twój oddech za placami,abyś był im najgorszym koszmarem nocnym icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Komisja Europejska odblokowała wstrzymane pieniądze Unii Europejskiej na drogi


No i pozytywnie,nowy odcinek DTŚ już się robi,w moim przypadku zapewnia to dojazd praktycznie od miejsca zamieszkania do docelowego miejsca pracy z ominięciem Gliwic.
Super icon_smile.gif

Przy okazji,ja wiedziałem nawet kilka lat temu kiedy i gdzie będzie przechodziła autostrada i odpuszczałem sobie te działki....
Plany autostrad i dróg dojazdowych były zrobione już kilkanaście lat temu,stąd niskie ceny działek w tym obszarze. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
nie wiem czy pamiętacie - jak ówczesny Dyrektor (wyautowany za korupcję) w sprytny dla siebie sposób, ominął odpowiedź o podpisaniu ówczesnego kontraktu z belejakim wykonawcą.....
Ówczesny bytomski Prezydent Miasta - któremu nic te wypowiedzi nie pomogły w przedłużeniu swojego prezydenckiemu bytowaniu.......
I ówczesne pytania - które dziennikarz zadawał troszkę ironicznie, za chwile mogą okazać się prawidłowo zadawane i prawidłowe w odpowiedzi.
Czekamy na wyrok!!!!!!

http://www.tvs.pl/11916,umowa_na_a1_podpisana.html

Cytat

Przy okazji,ja wiedziałem nawet kilka lat temu kiedy i gdzie będzie przechodziła autostrada i odpuszczałem sobie te działki....
Plany autostrad i dróg dojazdowych były zrobione już kilkanaście lat temu,stąd niskie ceny działek w tym obszarze.



dokładnie
tak jak ja przy kupowaniu mojej
decyzja - prawomocna z 1999roku - Ministra MSWiA, bezwzględnie pozwoliła mi na zakup działki absolutnie wolnej od autostrady przez moją nieruchomość....
Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

nie wiem czy pamiętacie - jak ówczesny Dyrektor (wyautowany za korupcję) w sprytny dla siebie sposób, ominął odpowiedź o podpisaniu ówczesnego kontraktu z belejakim wykonawcą.....
Ówczesny bytomski Prezydent Miasta - któremu nic te wypowiedzi nie pomogły w przedłużeniu swojego prezydenckiemu bytowaniu.......
I ówczesne pytania - które dziennikarz zadawał troszkę ironicznie, za chwile mogą okazać się prawidłowo zadawane i prawidłowe w odpowiedzi.
Czekamy na wyrok!!!!!!

http://www.tvs.pl/11916,umowa_na_a1_podpisana.html


Weź dobrego adwokata,rzuci 1mln.zł odszkodowania,ugoda będzie na 0,75mln.zł i rzuć to w cholerę !
W Stolarzowicach i w okolicach masz super działki.Sam na taką polowałem w Grzybowicach ale wybrałem bliższą ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Weź dobrego adwokata,rzuci 1mln.zł odszkodowania,ugoda będzie na 0,75mln.zł i rzuć to w cholerę !
W Stolarzowicach i w okolicach masz super działki.Sam na taką polowałem w Grzybowicach ale wybrałem bliższą ;)



icon_biggrin.gif
weź.....
komu to mam - rzucić
byś zobaczył odpowiedź którą dostałem 2 dni temu .....

Mam zamknąć ryja
Nie żądać niczego
I tak w ogóle... o co mi chodzi i czego czepiam się......
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

icon_biggrin.gif
weź.....
komu to mam - rzucić
byś zobaczył odpowiedź którą dostałem 2 dni temu .....

Mam zamknąć ryja
Nie żądać niczego
I tak w ogóle... o co mi chodzi i czego czepiam się......


Rzuć na forum mapkę z MPZP przed budową,to podstawa przed jakąkolwiek inwestycją i z tej mapki można będzie się dowiedzieć o co kaman i czy coś można zadziałać.
Pesymisyczne info,że wiedziałeś o co będzie kaman,optymistycznie będzie wiadomo o co walczyć. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Rzuć na forum mapkę z MPZP przed budową,to podstawa przed jakąkolwiek inwestycją i z tej mapki można będzie się dowiedzieć o co kaman i czy coś można zadziałać.
Pesymisyczne info,że wiedziałeś o co będzie kaman,optymistycznie będzie wiadomo o co walczyć.




wszyscy mapkę znają
prócz Ciebie...

Mi tu niczego nie żądaj

Bo chyba - za "młody" jesteś w temacie

Sprawdź no wczedśniej Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Zgadza się. Za młody jest!


Mapek MPZP nie sposób znaleść,jeno tylko zdjęcia budowanej autobany po fakcie.
Ja chcę zobaczyć co MPZP zakładał przed budową,jakie działki są w sąsiedzwie.
Ja o przebiegu A1 i A4 wiedziałem ok.10 lat temu...z gminnych mapek.
Ja do węzła A1 i A4 ma ok.3km.
Czyżby cena działki wpłynęła na decyzję ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

oki
skoro uznajesz je - za najważniejsze
są....
dla wiarygodności....


Mnie to wisi mieszkającemu 3km od największego węzła skrzyżowań autostrad w Polsce A1 i A4 bo ja wiedziałem jak ma przebiegać A1 i A4,co znane jest od kilkunastu lat ale dla innych wspólczujących sytuacji mógłyś zapodać mapkę z MZPM przed budową.
Jakie jest sąsiedztwo działek w MZPM przed budową ? Proszę o mapkę.

Jeśli w mapkach masz jasno określone,znałeś wcześniej MPZP to przy dobrym adwokacie masz sprawę wygraną z dużym odszkodowaniem. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
myślisz że ja - od lat - jestem bardziej nie nie przygotowany do dyskusji.....???

Cytat

Mnie to wisi mieszkającemu 3km od największego węzła skrzyżowań autosrad A1 i A4 bo ja wiedziałem jak ma przebiegać A1 i A4,co znane jest od kilkunastu lat ale dla innych wspólczujących sytuacji mógłyś zapodać mapkę z MZPM przed budową.




stary!!!!!!!!!!

ja pewność miałem
w tym czasie
zgodnie z decyzją MSWiA
wydaną w 1999r.
idę do notariusza - kupuję działkę
będę podpierając się kredytem
budował dom!!!!!!!!!!!!!!

Dom moich marzeń
Jak My wszyscy - budujący....
Czego Ty chcesz
Deklaracji????
Mam być co..........
Konsolidację - z GDDAKą jakąś wspólną skonsolidować?????

Ej!
wybaczysz mi - jeśli konsensu - jednak osiągnąć nie da się?????

Cytat

Mnie to wisi mieszkającemu 3km od największego węzła skrzyżowań autostrad w Polsce A1 i A4 bo ja wiedziałem jak ma przebiegać A1 i A4



gadaj
skąd to wiedziałeś
urzędnik?
zapewnił Cię?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

myślisz że ja - od lat - jestem bardziej nie nie przygotowany do dyskusji.....???


Nie,czytam forum i Twój temat od dawna.
Zapodaj mapki sprzed budowy,to jest priorytet dla prawnika.
Link do komentarza
ARTURO

masz mi tylko jedną jedyną pokazać decyzję
że wiedziałeś 10 lat temu - o przebiegu autostrady przez mój dom....strasznie Cię o to proszę...

poczekasz
zaraz dostaniesz.....

sekundka


zaraz będzie - ale pamiętaj - obowiązek masz odnieść się


czyli zacząłem źle...
Ty mi mów

Mam wklejać - śmieszne od 2002 roku????

Inne nieważne są - w/g Ciebie?

Cytat

Nie,czytam forum i Twój temat od dawna.
Zapodaj mapki sprzed budowy,to jest priorytet dla prawnika.



PRAWNIK JESTEŚ - a ja zaraz pokocham Cię i polubię
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

ARTURO

masz mi tylko jedną jedyną pokazać decyzję
że wiedziałeś 10 lat temu - o przebiegu autostrady przez mój dom....strasznie Cię o to proszę...

poczekasz
zaraz dostaniesz.....

sekundka


zaraz będzie - ale pamiętaj - obowiązek masz odnieść się


Podstawa do mapka MPZP i sąsiedztwo działek.
Dalej udaj się do starostwa gliwickiego( w moim przypadku),jeśli w sąsiedztwie są działki "strategiczne" to dostaniesz odpowiedź.
Generalna dyrekcja nie ma z tym żadnego związku,to gmina jest decyzyjna.
Cytat

PRAWNIK JESTEŚ - a ja zaraz pokocham Cię i polubię


Fuj,nie kochaj mnie ;)

Nie jestem prawnikiem ale wiem jak to się odbywało w moim przypadku.Napaliłem się na działkę z gminy Gierałtowice ale przy okazji odpisu MPZP zostałem poinformowany,że sąsiednia gmina działka będzie przeznaczona dla inwestycji państwowej...
Zapytałem jakiej to podpowiedziano mi,że będzie to autobana,był to rok 2009 a plany tejże były już znane dawno. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
oki, no to lecimy
co chcesz -pozwolenie na budowę?
wydane WZ?
co chcesz....
Ty dzisiaj rządzisz - raz okażemy wspólnie - jak to się prawomocnie odbywa urzędowo

W roku 2000 znalazłem działkę, trudną, bez dojazdu
Kupiłem ją - była okropnie trudna, jako budowlana

Brak dojazdu - początkowy brak możliwości dogadania się z właścicielem który miał zapisany w księdze wieczystej wpis o przejezdności,strasznie mnie trudu kosztował i gorzały - żeby w końcu pozwolił w tej drodze zakopać kabel yaky, wodę i gaza na końcu zrobić z tego drogę dojazdową z prawdziwego zdarzenia do mojej posesji.

Cieszyłem się, że ta działka w końcu okazała się dla mnie budowlana, bo gdyby mój sąsiad, okazał się szują ostatnią - to i ja na swojej nieruchomości bym kartofle tylko sadził.

Arturo - jakich dokumentów potrzebujesz, żeby uwierzyć i w co uwierzyć, napisz, dostaniesz wszystkie do wglądu. Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Arturo - jakich dokumentów potrzebujesz, żeby uwierzyć i w co uwierzyć, napisz, dostaniesz wszystkie do wglądu.


Mi nie musisz nic pokazywać,weź wszystkie dokumenty,mapki,decyzje i udaj się do poważnego prawnika,który wg mnie powinien wywalczyć poważne odszkodowanie.Samemu to możesz sobie k..ę zrobić na miękko i nic więcej.
Cytat

Zacznę może od tego, że w momencie zakupu ani MPZP, ani mapki, ani jakikolwiek dokument potrzebny do wydania pozwolenia na budowę - nie zawierał informacji o tym, że budowa autostrady jest możliwa w obrębie działki którą miałem zamiar zakupić.
Prawomocną decyzją ministra MSWiA z grudnia 1999r nr 9/99 wydana została decyzja lokalizacyjna dla autostrady A1 - dotycząca terenu na którym miałem zamiar nabyć nieruchomość pod budowę domu jednorodzinnego.
Oprócz dokumentów i map które otrzymałem w Urzędzie Miejskim - każda inna mapa wskazywała trasę autostrady zgodnie z wydaną w 1999r decyzją ministra.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...